Jagłowo wzorek ludowy

 

Czwartek: Spływ kajakowy Biebrzą.

rzeka_biebrza

Trasa: Jagłowo - Dębowo - Jasionowo - Dolistowo

Jagłowo - Dębowo - Sosnowo

Czarniewo - Jagłowo

Jagłowo - Dolistowo - 15km
Jagłowo - Sosnowo - 18km

Czarniewo - Jagłowo -12km

      Aby prawdziwie zasmakować rzeki Biebrzy proponujemy w ten dzień udać się na kilkugodzinną kajakową wyprawę po rzece. Spływ Biebrzą, to podróż w głąb unikalnego, "bagiennego" ekosystemu, siedliska setek gatunków ptaków wodno-błotnych, ssaków oraz ryb. Przez wieki ukształtowały się tu unikalne układy wodne, roślinne i świata zwierzęcego. Będąc na szlaku czuje się niepowtarzalną atmosferę bagien biebrzańskich. Szlaku Biebrzy nie powinno się zaliczać, powinno się nim delektować. Biebrza nosi w sobie coś magicznego, czego nie da się opisać, dotyka ona ludzkiej pierwotności. I o tym trzeba koniecznie pamiętać wybierając się na spływ niezmską Biebrzą.

Sama rzeka nienastręcza trudności podczas spływu, ma ona charakter nizinny. Brak w niej mielizn, zatopionych konarów drzew, brak przeszkód, przenosek. Jest za to silnie meandrująca z zakolami i starorzeczami. Podczas spływu należy pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej, gdyż brak jest naturalnych osłon, a płynie się na otwartych przestrzeniach pośród łąk.

Jagłowo Spływ Biebrzą

Do dyspozycji gości przygotowalismy wygodne kajaki dwuosobowe oraz canoe.

W zależności od doświadczenia spływowiczów polecamy trzy urokliwe trasy:

 

  • Wypływając z naszej działki należy kierować się w dół rzeki. Na tym odcinku Biebrza meandruje leniwie tworząc liczne zakola, pełne nenufarów i grzebieni. Po dotarciu do miejscowości Dębowo w rozwidleniu rzeki kierujemy się w lewo. W tym miejscu łączy się Kanał Augustowski z rzeką Biebrzą. Jest to jednocześnie miejsce rozwidlenia dwóch szlaków kajakowych. Wybierając spływ w dół rzeki, przez wieś Jasionowo, można ukończyc spływ w Dolistowie obok drewnianego mostu. Wprawnym kajakarzom polecamy dalszą wędrówkę kajakiem do miejscowości Wroceń lub Goniądz.

 

biebrza sluza debowo


  • Druga trasa to szlak Kanałem Augustowskim. W początkowym etapie płynie się również do połączenia rzeki Biebrzy z Kanałem Augustowskim . Tym razem jednak należy wpłynąć w Kanał Augustowsk i skierować się w kierunku śluzy Dębowo. Po śluzowaniu lub przeniesieniu kajaków płynie się dalej Kanałem Augustowskim. Brak tu prądu rzecznego, kanał połączony jest z rzeką Nettą, koryto kanału poprowadzone dawnym korytem rzeki, jest bardziej kręte, z prawej strony rezerwat przyrody Czerwone Bagno. Odcinek ten kończy się na śluzie Sosnowo. Jest to jednocześnie koniec trasy. Jeśli jednak Państwo czujecie się na siłach można dalej płynąć w kierunku Augustowa.
  • Trzecia trasa to spływ z miejscowości Czarniewo do Jagłowa. Spływ zaczynamy przy byłym drewnianym moście w Czarniewie,a kończymy w Jagłowie obok mostu drogowego. Płynąc wraz z nurtem wody pośród Biel Nadbiebrzańskich warto wsłuchać się w Biebrzańską cisze.. Trasę tą polecamy spłynąć w sierpniu, kiedy roślinność kwitnie i kobierce roślinności opadają aż do tafli wody.

 

szlak kajakowy Biebrzy

Być może sami Państwo wyznaczycie trasę spływu, a my dostarczymy kajaki i zorganizujemy cały spływ. Należy pamiętać iż płynąc Biebrzą w obrębie Biebrzańskiego Parku Narodowego zawsze należy posiadać zezwolenie wydane przez dyrekcje BPN. Można je zakupić u nas.

Zaś wszystkim tym, którzy wolą poruszać się rowerem tego dnia proponujemy trasę rowerową. Albo pętlę z Jagłowa przez Mogilnice, Jaminy Sztabin, Suchowolę, Karpowicze do Jagłowa (36km) lub z Jagłowa przez Dębowo, Jasionowo, Dolistowo do Osowca i z powrotem przez Karpowicze do Jagłowa ( 68km).

 

Jagłowo wzorek ludowy

kolumna_prawa_top

aktualnosci

ZAREZERWUJ JUŻ DZIŚ

I ZYSKAJ  10%

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się koniecznie

Zapraszamy też do naszego

kolejnego Pensjonatu

na Suwalszczyżnie

logo winnica

 

February 2024
S M T W T F S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29

 

qrcode ranczo jagłowo

 

design by more4all www