jagłowo szlaczek wiejski ludowy

 

Naszym gościom przygotowaliśmy kilka atrakcji z ktorych moga Państwo skorzystać..

 1. Wieczór regionalny                                                                                                                                                                      Podczas tego wieczoru moga Państwo zasmakować Podlaskiej gościnności. Na Państwa stole zagoszczą takie specjały jak: babka ziemniaczana, półmisek wedlin z wędlinami wędzonymi na oczach gości (szynka leśniczego, pierś farmerska, polędwica po tatarsku), suszone wędliny w stylu litewskim, biebrzański bigos prosto z ogniska pachnący biebrzańkimi ziołami, ogórki kiszone po jagłowsku, własnoręcznie przez nas pieczony chleb na zakwasie, a dzieciom bułki, kiełbaski do pieczenia na ognisko, smalczyk nadbiebrzański, regionalne sery. A to wszystko w towarzystwie regionalnych nalewek ( Moc Biebrzy, Turówka, Jałowcówka, Krupnik, Miętóweczka, Aroniówka, Pigwówka). Dzieciom zaś domowy kompot i miód.
 2. Spływ kajakowy                                                                                                                                                                                                                Spływ Biebrzą, to podróż w głąb unikalnego, "bagiennego" ekosystemu, siedliska setek gatunków ptaków wodno-błotnych, ssaków oraz ryb. Przez wieki ukształtowały się tu unikalne układy wodne, roślinne i świata zwierzęcego. Będąc na szlaku czuje się niepowtarzalną atmosferę bagien biebrzańskich. Szlaku Biebrzy nie powinno się zaliczać, powinno się nim delektować. Biebrza nosi w sobie coś magicznego, czego nie da się opisać, dotyka ona ludzkiej pierwotności. I o tym trzeba koniecznie pamiętać wybierając się na spływ niezmską Biebrzą.

  Sama rzeka nienastręcza trudności podczas spływu, ma ona charakter nizinny. Brak w niej mielizn, zatopionych konarów drzew, brak przeszkód, przenosek. Jest za to silnie meandrująca z zakolami i starorzeczami. Podczas spływu należy pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej, gdyż brak jest naturalnych osłon, a płynie się na otwartych przestrzeniach pośród łąk.

 3. Kurs Serowarski                                                                                                                                                                               Zapraszamy serdecznie na szkolenia serowarskie. Podczas szkolenia dowiesz się co to ser zwarowy, podpuszczkowy czy tez kwasowy. Nauczysz się produkcji:
  • Jakie potrzebujesz przyrządy do produkcji sera
  • Skąd wziąć podpuszczkę i bakterie mleczne
  • Zrobisz pyszną Goudę
  • Zrobisz własny ser rzemieślniczy w typie Korycińskiego
  • Jak zrobić pyszny jogurt domowy
  • Produkcja serów pleśniowych
  • Najprostszy ser – ser biały
  • Ricotta – co to jest i jak zrobić
  • Gołek – ser w typie oscypka wędzony – jak zrobić
  • i wiele wiele więcej…

 jagłowo szlaczek wiejski ludowy

kolumna_prawa_top

aktualnosci

ZAREZERWUJ JUŻ DZIŚ

I ZYSKAJ  10%

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się koniecznie

Zapraszamy też do naszego

kolejnego Pensjonatu

na Suwalszczyżnie

logo winnica

 

April 2024
S M T W T F S
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

 

qrcode ranczo jagłowo

 

design by more4all www