Ścieżka edukacyjna "Las"

Ścieżka poprowadzona jest w formie pętli, zaczynającej się i kończącej się przy leśniczówce Trzyrzeczki. Trasa prowadzi przez kompleks leśny i mierzy 3,2 km długości. Początkowo zmierza w kierunku północnym do tzw. "prastory" - malowniczej polany pośród lasu (jej nazwa wzięła się z położenia tego miejsca - "na wprost torów" trasy kolejowej Białystok - Augustów). Dalej ścieżka kieruje się na wschód w stronę wsi Hamulka i stąd powraca w kierunku południowo-zachodnim do leśniczówki. Wyprawa ścieżką, w zależności od czasu poświęconego na zaznajomienie się z treścią tablic i najbliższym otoczeniem, zajmuje od 2 do 4 godzin.

Aby umożliwić zwiedzającym lepsze poznanie tajemnic lasu został wydany również przewodnik z cyklu: Biebrzańskie Szlaki - TOE "Trzyrzeczki" - Ścieszka edukacyjna "Las", który można nabyć wraz z kartami wstępu na teren Biebrzańskiego Parku Narodowego w leśniczówce Trzyrzeczki lub innym, dogodnym miejscu ich sprzedaży.

Przystanki na trasie ścieżki znajdują się przy tablicach opisujących różne zjawiska i wybrane elementy otaczającego nas lasu. Kolejne tablice przedstawiają:Tablica I - Rośliny dna lasu - ukazuje sezonowość zmian szaty roślinnej w runie leśnym.Tablica II - Przebudowa drzewostanu - wyjaśnia, dlaczego człowiek zmienia wygląd lasu w parku narodowym (w ramach aktywnej ochrony przyrody).Tablica III - Drzewa - charakteryzuje główne gatunki drzew rosnące w Uroczysku Trzyrzeczki.Tablica IV - Martwe drewno - przedstawia korzyści z pozostawiania w lesie obumarłych drzew.Tablica V - Owady leśne opisuje znaczenie w lasach tej najliczniejszej grupy zwierząt.

kolumna_prawa_top

aktualnosci

ZAREZERWUJ JUŻ DZIŚ

I ZYSKAJ  10%

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się koniecznie

Zapraszamy też do naszego

kolejnego Pensjonatu

na Suwalszczyżnie

logo winnica

 

September 2023
S M T W T F S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

 

qrcode ranczo jagłowo

 

design by more4all www